Nowy numer czasopisma "Folia Historica Cracoviensia"

Właśnie ukazał się nowy numer czasopisma „Folia Historica Cracoviensia”! W tym numerze przeczytają Państwo m.in. o  kontaktach dyplomatycznych Wenecji i Polski z Persją w 2. poł. XV w., o uważanych za zaginione, a odnalezionych w 2014 r. archiwaliach Józefa Rostafińskiego (1850-1928), o konflikcie wójtowsko-plebańskim w podkrakowskich Zielonkach w 2. poł. XIX w., o polemikach oświeceniowców i kontroświeceniowców w Królestwie Polskim czy też o zamieszkach na tle religijnym między protestantami a studentami Uniwersytetu Krakowskiego w XVI w. Te i wiele więcej artykułów czekają na Państwa w otwartym i bezpłatnym dostępie na platformie czasopism Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie:

Redakcja i autorzy serdecznie zapraszają do lektury!!