Wystawa „Ojcowie Niepodległości” na Rynku w Krzeszowicach - od 17 VII

Oddział IPN w Krakowie, Powiat Krakowski oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zapraszają na otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej IPN „Biało-czerwony szlak. Moja Niepodległa”.

Uroczystość rozpocznie się we wtorek, 17 lipca 2018 r. o godz. 15 na Rynku w Krzeszowicach.

Ekspozycja prezentuje sześciu liderów walki o wolną Polskę z 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Na wystawie znajdziemy także kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się Niepodległej oraz kopie najważniejszych dokumentów, związanych z 11 listopada 1918 r. Korzystając ze specjalnej mapy można prześledzić, jak w latach 1918-1921 zmieniały się granice II RP.