Muzeum Zamek w Oświęcimiu otwiera swój drugi oddział w Ratuszu. Otwarcie wystawy "W przestrzeniach historii. Dzieje miasta Oświęcimia” - 20 VII

Muzeum Zamek w Oświęcimiu już wkrótce otwiera drugi oddział muzeum, będzie to odrestaurowany XIX wieczny RATUSZ usytuowany przy Rynku Głównym nr 2.

Oficjalne otwarcie nowej wystawy w Ratuszu „W przestrzeniach historii. Dzieje miasta Oświęcimia” zaplanowano na piątek 20 lipca 2018 r.

Ekspozycja w budynku dawnego magistratu ukaże osiem wieków niezwykłej historii miasta Oświęcimia. Ze względu na niewielką przestrzeń ekspozycyjną zaprezentujemy ją „w pigułce”, jednocześnie zachęcając zwiedzających do szerszego zapoznania się z dziejami miasta prezentowanymi w Muzeum Zamek, Muzeum Żydowskim, Muzeum Romskim, Klasztorze Sióstr Serafitek oraz Klasztorze Salezjanów.
Odnowiony obiekt, nowa wystawa, nowoczesne aranżacje przestrzeni wystawowej, multimedia, interakcje - to wszystko do zobaczenia w nowym obiekcie. Zapraszamy już dziś!

Więcej informacji na stronie muzeum.
Wkrótce szczegółowy program wydarzenia.