Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Facebook

Ruszyły warsztaty historyczne UPJP2

O Tempora! O Mores! O Czasy! O Obyczaje! – pod takim hasłem odbywają się tegoroczne Warsztaty Historyczne dla młodzieży szkół średnich.

19 X 2019 r. Dziekan Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego, ks. prof. dr hab. Jacek Urban oraz Kierownik Warsztatów, dr hab. Józef C. Kałużny uroczyście otworzyli i przywitali niemal 100 uczestników Warsztatów. 

Pierwsze spotkanie zatytułowane Czerwone i czarne karty historii Kościoła składało się z wykładu, który wygłosił dr Rafał Opulski i części warsztatowej. Pan Doktor w swoim wykładzie przeprowadził młodzież przez okres PRL prezentując zarówno chlubne chwile historii Polski, jak i te fragmenty, o których nie mówi się wiele. Po zakończeniu wykładu odbyła się część warsztatowa, podczas której młodzież podzielona na grupy miała za zadanie przygotować i przedstawić jak w kalamburach, wydarzenie związane z historią Kościoła lub Polski. Kreatywność młodzieży przeszła najśmielsze oczekiwania prowadzących! 

Kolejne spotkanie w ramach Warsztatów odbędzie się 16 XI, pod hasłem Sztuka dyplomacji, czyli czego nie powinieneś mówić królowi

Sekretariat Instytutu Historii

Godziny otwarcia

poniedziałek - czwartek: 10.00-12.00

piątek: dzień wewnętrzny

sekretarz: Magdalena Klasa

Informacje podstawowe

 Kierownik Kierunku Historia
dr hab. Tomasz Graff
 Kierownik Kierunku Archiwistyka i Zarządzanie Dokumentacją
ks. prof. dr hab. Józef Marecki
 Kierownik Kierunku Turystyka i Zarządzanie Dziedzictwem
dr hab. Lucyna Rotter
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2019