Spotkanie pt. "Jana Matejki projekt polichromii dla kościoła Mariackiego" - 12 III

Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie zaprasza na kolejną dyskusję naukową z cyklu Wtorkowych spotkań w Muzeum Archidiecezjalnym.

O twórczości Jana Matejki opowie dr Barbara Ciciora (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie). Podczas spotkania omówiony zostanie również proces konserwacji dwóch kartonów autorstwa tego wybitnego artysty - projektów polichromii w kościele Mariackim w Krakowie, odrestaurowanych przez Panią dr Reginę Kozik, mgr Łucję Skoczeń-Rąpałę oraz dr Agnieszkę Marecką, eksponowanych obecnie na wystawie czasowej "Polonia Sacra" w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie.

Wstęp wolny.