Odnowa w łasce. Spotkanie z o. Tomaszem Gałuszką OP - 25 X

Pentekostalizacja katolicyzmu, przesadna emocjonalność, brak osadzenia w Tradycji, płytki namysł teologiczny - to tylko część zarzutów, które wciąż wracają w debacie na temat ruchu charyzmatycznego w Kościele.

Okazuje się jednak, że szereg zjawisk, które dziś wywołują nieufność czy kontrowersje, zostały już dawno opisane przez św. Tomasza z Akwinu - jednego z najwybitniejszych teologów w historii. W swojej najnowszej książce "Odnowa w łasce" o. dr hab. Tomasz Gałuszka OP jako pierwszy sięgnął do nauczania Akwinaty na temat teologii charyzmatów.

Czy dar języków, proroctwa i uzdrowienia miały miejsce tylko w czasach apostołów? Czym jest tzw. chrzest w Duchu Świętym, a czym bierzmowanie? Czy Maryja była charyzmatyczką? I co Akwinata powiedziałby o współczesnym ruchu charyzmatycznym?

Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi 25 października (czwartek) o 18:00 w kapitularzu klasztoru oo. Dominikanów w Krakowie. W spotkaniu udział wezmą: o. dr hab. Tomasz Gałuszka OP, o. dr Wit Chlondowski OFM, o. dr Radosław Broniek OP, dr Aleksander Bańka. Dyskusję poprowadzi Karol Kleczka (DEON.pl).

PATRONAT MEDIALNY:
Radio Kraków || dominikanie.pl